Vsmart Extensions

Cytaty

Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.

Losowe zdjęcie

Imieniny

Dzisiaj jest
Niedziela
26 lutego 2017
Imieniny obchodzą
Aleksander, Bogumił, Cezariusz, Dionizy, Mirosław, Nestor
Do końca roku zostało
309 dni

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1022
mod_vvisit_counterWczoraj66
mod_vvisit_counterTen tydzień2017
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień594
mod_vvisit_counterTen miesiąc4216
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc3810
mod_vvisit_counterWszystkie dni273455

Aktualnie: gości 71 połączonych
Twoje Ip: 54.205.106.138
 , 
Dzisiaj jest: 26-02-2017 05:29:41
Duszpasterstwo dzieci i młodzieży | Domy rekolekcyjne

DUSZPASTERSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY
DOMY REKOLEKCYJNE


9

10

Posoborowa odnowa Kościoła uczyniła go bardziej otwartym dla laikatu, bez którego zresztą ten Kościół by nie istniał. Szczególną rolę w tym wzajemnym zbliżaniu odegrały licznie powstające ruchy kościelne. Wraz z tym zjawiskiem pojawiła się potrzeba kierowania poszczególnym grupami, towarzyszenia im, wchodzenia w ich struktury. I w tej sytuacji Zgromadzenie okazało się otwartym na ducha czasu. Siostry pracujące w poszczególnych parafiach angażowały się w powstające tam grupy, a wiele z nich same organizowały. Zadania w nich realizowane dotyczą przede wszystkim chrześcijańskiego wychowania, wewnętrznej formacji duchowej oraz edukacji religijnej i moralnej. Chcąc wskazać na konkretne zadania należałoby podkreślić zaangażowanie w ruchy: oazowy, Odnowy w Duchu Świętym, Eucharystyczny Ruch Młodych, Katolickie Stowarzyszenie Młodych, Kółka Liturgiczne (dla chłopców i dziewcząt), prowadzenie zespołów muzycznych, tj. chórów, schól. Trudno jest wymienić wszystkie grupy podając ich pełną nazwę, bo wiele z nich to po prostu wspólnoty modlitewne, spotykające się z siostrami na rozważaniu Pisma Świętego i wspólnym dzieleniu się doświadczeniem wiary.

11

12

Ważnym sposobem realizowania charyzmatycznego zadania wychowawczego jest praca z dziećmi boleśnie doświadczonymi materialną i moralną biedą. Corocznie w okresie wakacyjnym wiele sióstr organizuje dla takich dzieci kolonie i wspólne wyjazdy, a w ciągu całego roku stara się o zaradzenie ich trudnej sytuacji bytowej.

Prowincja Wrocławska posiada również dwa domy rekolekcyjne, w których prowadzone są rekolekcje i spotkania o charakterze religijnym. Organizatorami tych spotkań są zarówno Siostry Elżbietanki jak i kapłani czy też różne ruchy religijne. Domy te są w następujących miejscowościach:

Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety
Krzeszów 29
58-405 Krzeszów; tel. 75/742-33-35;

http://www.elzbietan
kikrzeszow.pl
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety
ul. Obywatelska 3
58-150 Strzegom; tel. 74/855-18-61;