Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety
Prowincji Wrocławskiej

Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety, podobnie jak wiele innych żeńskich zgromadzeń zakonnych, wyrosło na gruncie potrzeb społecznych XIX wieku. Zrodziło się ono w Nysie i było pierwszym rodzimym zgromadzeniem Ziemi Śląskiej, powstałym po kasacie zakonów przez rząd pruski w 1810 roku. Geneza i rozwój Zgromadzenia wiążą się ściśle ze specyfiką przemian, jakie zachodziły na Śląsku w wyniku natężającego się rozwoju gospodarki kapitalistycznej.

Nasza działalność

Życie duchowe

Dbałość o strefę duchową jest jednym z najważniejszych potrzeb człowieka, zwłaszcza u młodych ludzi, którzy poszukują własnej ścieżki życia. Staramy się im w tym pomóc, poprzez działalność duszpasterską, katechizację i rekolekcje.

Troska o chorych

Posługa potrzebującym, to wiodąca idea, którą kierowała się założycielka naszego Zgromadzenia. W naszej działalności istotnym filarem jest prowadzenie wyspecjalizowanych jednostek rehabilitacyjno-medycznych oraz domów opieki dla seniorów.

Opieka nad dziećmi

Dzieci to piękne, czyste istoty i nawet jeśli nie są nasze, mamy wszyscy obowiązek o nie dbać. Staramy się wypełniać to zadanie poprzez prowadzenie domów dziecka i przedszkoli oraz tworzenie różnych wydarzeń wywołujących radość i uśmiech na twarzy dziecka.

Najnowsze artykuły

Kalendarz wydarzeń

Kapituła Prowincjalna
Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety
Prowincji Wrocławskiej
/ Wrocław, 10-14 maja 2018 /

znak cudzysłowu

Błogosławieni są Ci, którzy potrafią
dać innym to, co w nich najlepszego.

Ojciec Św. Franciszek

Siostry Elżbietanki w Polsce i na świecie

Oglądaj nas na kanale

youtube logo

Zapraszamy serdecznie na krótkie seanse filmowe, w których znajdziesz sporo ciekawych informacji

ZOBACZ

Pobierz aplikację mobilną

Bądź z nami w każdej chwili! Pobierz bezpłatnie na swój telefon "Elżbietanki z Prowincji Wrocławskiej", czyli naszą oficjalną aplikację mobilną Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek Prowincji Wrocławskiej. Postaramy Cię mile zaskoczyć :)

Demonstracyjne zdjęcie telefonu
TRANSLATE