Bułeczkowe wspomnienia

15-17 listopada 2019 - jak co roku, od ponad 20 lat spotkaliśmy się na elżbietańskich rekolekcjach "Młodzi - Ubogim". Elżbietańskich - nie tylko dlatego, że organizują je siostry elżbietanki, ale dlatego, że inspiracją dla tych dni jest święta Elżbieta Węgierska. To ONA jest dla nas prekursorką wychodzenia z własnego wygodnego świata do ludzi ubogich, opuszczonych, odrzuconych (https://elzbietanki.wroclaw.pl/o-zgromadzeniu/patronka/). Jej życie uczy nas empatii, współczucia i współodczuwania z tymi, którzy doświadczają jakiegokolwiek cierpienia.
W tym roku przyjechało na "bułeczkowe rekolekcje" 50 osób razem z Ubogimi było nas ok. 120. Towarzyszył nam o. Robert Pyrka cmf. W sobotnie przedpołudnie był czas na duchową refleksję (konferencja), posprzątanie w sercu (spowiedź) i napełnienie się Bożym Światłem (adoracja). Po obiedzie zabraliśmy się do pieczenia bułek św. Elżbiety. Zajęło to dobrych kilka godzin :)
Późnym popołudniem przywitaliśmy naszych Ubogich i wraz z nimi uczestniczyliśmy w Eucharystii. Potem była wspólna kolacja i oczywiście dzielenie się upieczonymi przez bułeczkami. Takie spotkania zawsze są obopólnym darem...
W niedzielę byliśmy na Mszy Świętej w elżbietańskim Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym. Razem z chorymi modliliśmy się podczas Eucharystii a potem odwiedziliśmy każdego w Jego pokoju, dzieląc się dobrym słowem i oczywiście bułeczką św. Elżbiety. :)
Mamy nadzieję do zobaczenia za rok.

15-17 listopada 2019 – jak co roku, od ponad 20 lat spotkaliśmy się na elżbietańskich rekolekcjach “Młodzi – Ubogim”. Elżbietańskich – nie tylko dlatego, że organizują je siostry elżbietanki, ale dlatego, że inspiracją dla tych dni jest święta Elżbieta Węgierska. To ONA jest dla nas prekursorką wychodzenia z własnego wygodnego świata do ludzi ubogich, opuszczonych, odrzuconych (https://elzbietanki.wroclaw.pl/o-zgromadzeniu/patronka/). Jej życie uczy nas empatii, współczucia i współodczuwania z tymi, którzy doświadczają jakiegokolwiek cierpienia.

Zobacz Galerię Zdjęć…

Udostępnij:

Pozostaw komentarz

TRANSLATE