Odnowa Jubileuszowa 2018 r.

W dniach od 24.06 do 07.07.2018 r. odbywa się w naszej Prowincji, we Wrocławiu Odnowa Jubileuszowa dla 42 Sióstr przeżywających 25, 50, 60 i 65 rocznicę od złożenia swoich pierwszych ślubów zakonnych. Otaczamy Je modlitwą i prosimy o włączenie się do niej, aby ten czas był na chwałę Bożą.

  1. Pierwszy dzień Odnowy rozpoczął się uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem naszego Ks. Kapelana-Ks.Infułata Józefa Patera.W imieniu Sióstr Jubilatek słowa wdzięczności wobec
    Ks. Infułata i Siostry Prowincjalnej skierowała S. Wikaria M.Ignacja z Prow. Wrocławskiej i S. Radna M.Marianna z Prow. Nyskiej. Siostry wyraziły wielką radość z możliwości bycia razem we Wrocławiu i nabierania sił duchowych na dalsze lata życia zakonnego.

    Zobacz Galerię…

  2. Kolejny dzień Odnowy był dniem skupienia pod przewodnictwem Ks. dr Mariana Kowalskiego. Tematem przewodnim było  “Otwarte Serce Jezusa jako źródło odwagi i męstwa”. Cnoty te otrzymujemy jako dar szczególnej łaski Boga podczas Sakramentu Chrztu św. i Bierzmowania. Chcemy uczyć się je odkrywać na nowo czerpiąc moc z Otwartego Serca Jezusa, które jest przepełnione Miłością bez granic. Nie można kochać Boga, nie kochając bliźniego. Pięknie zachęcił nas Ks. Marian do tego, abyśmy już teraz okazywały jeszcze więcej życzliwości i pomocy wobec Sióstr, z którymi tworzymy Wspólnotę Odnowy Jubileuszowej.
  3. Wtorek- tak jak co dnia, na pierwszym miejscu było spotkanie z Panem Bogiem w czasie Eucharystii. Napełnione Jego Słowem i Ciałem uczestniczyłyśmy w wykładach Siostry dr Władysławy Krasiczyńskiej ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa. Bóg wezwał nas po imieniu, ponieważ tego chciał i przygarnął nas takimi jakimi jesteśmy, dlatego też powinniśmy spojrzeć na siebie i na innych w sposób realny, tutaj i teraz. Każda z nas powinna zrobić  miejsce w swoim sercu dla drugiej współsiostry. Potrzebujemy wciąż na nowo otwartości na drugiego człowieka i bycia w prawdzie przed sobą i drugą osobą. Każda z nas powinna zatrzymać się, aby być i żyć w obecności Bożej, czerpiąc siłę i moc z Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Udostępnij:

Pozostaw komentarz

TRANSLATE