Pierwsza rocznica Beatyfikacji bł. Paschalis i Towarzyszek

11 czerwca 2023 r. o godzinie 13:00 w katedrze wrocławskiej sprawowana była uroczysta msza święta z okazji I rocznicy beatyfikacji s. M. Paschalis i Jej IX Towarzyszek. Eucharystii przewodniczył metropolita wrocławski abp Józef Kupny, który również wygłosił homilię.

„Świętość nie polega na tym, by najpierw wyzbyć się wszystkich swoich grzechów i słabości, a później dopiero szukać relacji z Panem Bogiem. Kolejność jest odwrotna. Nie da się żyć bez skazy nie wchodząc najpierw w relację z Bogiem, który jest źródłem świętości, i który tę świętość może nam ofiarować” – tak Hierarcha napisał w liście do mieszkańców Dolnego Śląska zapraszając do udziału w uroczystościach I rocznicy beatyfikacji sióstr elżbietanek, które odbyły się 11 czerwca br.

Metropolita wrocławski w homilii przypomniał, że beatyfikacja niosła przesłanie nadziei w szczególnym momencie: w sytuacji zmęczenia epidemią, a także wobec grozy wojny, rosyjskiej napaści na Ukrainę. – Siostry elżbietanki, których życie po ludzku zostało brutalnie przerwane, mówią nam dziś, że nikt nie był w stanie odebrać im życia, którym obdarzył je Pan Bóg. Mówią dziś, że spotkanie z Jezusem jest dla człowieka jak nowe narodziny, nowy początek. Życie z Jezusem prowadzi do zwycięstwa. O tym nam przypominają s. Paschalis i pozostałe męczenniczki – podkreślił.

 

– Jezus dziś pojawia się w naszej komorze celnej razem z dziesięcioma męczenniczkami i mówi:

“Ty się liczysz, ty jesteś wartościowy, ty jesteś dla mnie ważny, ważna”

 

 

Całej homilii Abpa Józefa Kupnego możecie posłuchać tutaj

Zobaczyć relację można tutaj lub tutaj

 

Udostępnij:
TRANSLATE