WSZYSTKO ODDAŁY ŚW. JÓZEFOWI

Zgromadzenie sióstr św. Elżbiety zostało oficjalnie zawierzone opiece św. Józefa. 

Odbyło się to podczas pielgrzymki sióstr elżbietanek do sanktuarium św. Józefa do Krzeszowa (diecezja legnicka). 

Oddania dokonała Matka Generalna s. M. Samuela Werbińska, a po Matce Generalnej poszczególne siostry prowincjalne zawierzyły prowincje i regiony, za które są odpowiedzialne, m.in. placówki w prowincji niemieckiej, norweskiej, w Danii, w Rosji, Brazylii, Tanzanii, ale także i polskich prowincji, m.in. toruńskiej, nyskiej i poznańskiej. 

Relację z całej uroczystości zamieściła Kuria Legnicka i Legnicki Gość niedzielny, tam też jest obszerna fotorelacja. 

Udostępnij:

2 Komentarze

 1. Lola 02.01.2022

  Tak zawierzenia, modlitwy, podróże. Szkoda ze nie pomagają Siostrom które odchodzą ze Zgromadzenia. Sama byłam w takiej sytuacji nikt się nie zainteresował jak żyje czy mam na chleb. Szkoda słów.

  • Jadwiga Urbańczyk 24.03.2022

   Szczęść Boże. Widzę że koniecznie chcesz pogadać o swojej sytuacji życiowej. Żałuję, że to Cię spotkało, ale wiem też że “każdy jest kowalem swego losu” i sam ponosi ciężar odpowiedzialności za swe decyzje. Stąd pewnie Twoje rozgoryczenie, że już nie jesteś zakonnicą. To też potwierdza, że “niespokojne jest serce człowieka…” jak nie spoczywa w Bogu.
   Ogarniam Cię modlitwą. I gdybyś chciała czegoś więcej to spróbuj się inaczej skontaktować, to może porozmawiamy i jakoś zaradzimy.
   Podpowiem Ci tylko: “Fundacja Dobroczynności”
   s. M. Dobrosława

Komentarze zostały zamknięte.

TRANSLATE