Rekolekcje MŁODZI – UBOGIM

Kontynuując spotkanie z serii "Młodzi - Ubogim", w dniach  8-10 grudnia 2017 kilkadziesiąt młodych osób przeżywało adwentowe dni skupienia połączone z pieczeniem pierników, przeznaczonych na Wigilię dla Ubogich
i Bezdomnych.

zdjęcie piernika trzymanego w dłoniach

Podobnie, jak w listopadzie w sobotnie przedpołudnie spędziliśmy z Jezusem przed Najświętszym Sakramentem. Każdy miał również możliwość posprzątać w sercu przed Świętami Bożego Narodzenia i skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. „Kilka słów na temat…” skierował do nas o. Wojciech Kobyliński, który odczarował trochę Boże Narodzenie J, tłumacząc „Jak i dlaczego Pan Bóg wpadł na pomysł, że stanie się człowiekiem”.

Po obiedzie zabraliśmy się do pracy i wśród ogólnej radości najpierw wycinaliśmy piernikowe wzory, by później, już upieczone – ozdabiać, każdy wg swojej wyobraźni. Pierniki rzeczywiście były nie tylko w kształcie serca, ale były robione z serca…. Oprócz podstawowych składników, było w nich dużo miłości.

Wieczorem modliliśmy się podczas Mszy św. roratniej, również w intencji naszych Ubogich, a na zakończenie dnia – obejrzeliśmy film „Wielki Mike”: prawdziwa historia bezdomnego chłopaka, którego zmieniło się o 180 stopni dzięki miłości przybranej rodziny.

W niedzielę – tradycyjnie już – odwiedziliśmy Chorych z naszego Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, by wraz z świątecznymi życzeniami poczęstować każdego  „piernikiem z serca”.

zdjęcie: młodzież przy długim kuchennym blacie wycina z ciasta pierniki

 

Zobacz fotorelację w naszej galerii » przejdź do galerii

 

 

Udostępnij:
TRANSLATE