Pogrzeb s Angeli Teresy Łesiów

04.11.2021 r. pożegnałyśmy naszą współsiostrę s. M. Angelę Łesiów, którą Pan odwołał do wieczności w Uroczystość Wszystkich Świętych.

Siostra Angela urodziła się 06.02.1933 r. w miejscowości Huta Stara, powiat Buczacz, woj. Tarnopol.

W 1945 r. wraz z rodzicami przesiedlona została do Zielina powiat Chojna w woj. Szczecińskim. Tu ukończyła szkołę podstawową i przyjęła sakramenty pierwszej spowiedzi i Komunii św.

Do Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety wstąpiła we Wrocławiu 31.12.1949 r. Ukończyła podstawowy kurs pielęgniarski i kurs dla katechetek parafialnych, w kolejnych latach uzupełniła też wykształcenie średnie z maturą i państwowy kurs pielęgniarski, uzyskując prawo do wykonywania zawodu.

Praktycznie całe życie posługiwała chorym i starszym, najpierw w Bardzie Śląskim przez 42 lata, a następnie na Litwie 17 lat. Po powrocie do Polski w 2010 r. przebywała aż do śmierci we Wrocławiu przy Pl. Strzeleckim.

Siostra Angela była osobą pracowitą, rozmodloną, skromną, pogodną, dostrzegającą potrzeby bliźniego i usłużną.

Niech Miłosierny Pan dołączy naszą siostrę do Wspólnoty Wszystkich Świętych i nagrodzi za wierną służbę bliźniemu radością chwały wiecznej.

Udostępnij:

2 Komentarze

 1. Jerzy 10.12.2021

  Szczęść Boże,
  Chciałem sprostować informację nt. śp. s. Angeli Teresy. Zmarła jest moją cioteczną siostrą. Miejscowość w której zamieszkała i ukończyła szkołę podstawową nazywa się Zielin. Zatem wraz z rodziną została przesiedlona do Zielina, czyli inaczej, zamieszkała w Zielinie. Piszę o tym ponieważ ja sam urodziłem się w Zielinie, po repatriacji moich rodziców i rodzeństwa z Huty Starej (która została niestety w całości spalona przez banderowców}. Informacja o Jej śmierci bardzo mnie zasmuciła.
  Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie.
  pozdrawiam serdecznie
  Jerzy Bielawski

 2. Władysław 20.04.2022

  Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.
  Rodzina Łesiowów, jest mi również znana, chociaż bardziej znałem brata s. Angeli Teresy – ś.p. Michała, który wybrał tożsamość ukraińską. W przeszłości miałem okazję gościć na jego zaproszenie, w jego mieszkaniu w Lublinie. Wtedy podarował mi z osobistą dedykacją swoją pracę na temat gwary oraz zwyczajów mieszkańców Huty Starej. O ile dobrze pamiętam s. Angela Teresa miała jeszcze 3 siostry, z których jedna przyjaźniła się z moją mamą. Sam pochodzę z Zielina, a mój ojciec i dziadkowie z Huty Starej. Zresztą moja babcia Stanisława tez była z domu Bielawska.

Pozostaw komentarz

TRANSLATE