Zakończenie Kapituły Prowincjalnej

Do południa, po Mszy św. z bardzo głęboką refleksją Ks. Infułata prof.dr hab., wyrażoną w czasie homilii na temat owoców Kapituły Prowincjalnej, wysłuchałyśmy konferencji wygłoszonej przez S.M. Damaris Rogowską, na temat Wspólnoty zakonnej rozkochanej w Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

Zobacz zdjęcia…

Przewielebna Matka Generalna M. Samuela Werbińska w słowie końcowym powiedziała: Zamykając obrady Kapituły Prowincjalnej, nasze serca i wzrok kierujmy z ufnością ku przyszłości. Chcę zaznaczyć, że wspólne przemyślenia ukazały wiele momentów budzących nadzieję. Dlatego też umocnione duchowo, pragniemy-za wzorem naszej Patronki i Założycielek-z nowym zapałem, radością i zawierzeniem kontynuować naszą elżbietańską posługę wśród tych, których Pan Bóg stawia każdego dnia na naszej drodze. Zachętą i umocnieniem niech będą słowa Matki Franciszki: Ceńmy sobie wszystkie wysoko przede wszystkim łaskę powołania i starajmy się za przykładem św. Elżbiety bezinteresownie i radosnym sercem ją realizować, wtedy będziemy mogły również w trudnych chwilach naszego życia i działalności liczyć na pomoc Bożą i pełne ufności powierzyć się Bożej Opatrzności.

Dziękujemy Dobremu Bogu za dar tych dni, w których dane nam było brać udział w Kapitule Prowincjalnej. Mamy świadomość, że wszystko co przed nami jest w ręku Boga, który ciągle nas zapewnia, że: Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali ( 2Kor 12,9).

Udostępnij:

2 Komentarze

 1. Judyta 31.07.2018

  I kto to wiedział, że moja ciocia S. Cyrania Grajewska była w tym Zgromadzeniu – szkoda,że o tym wcześniej nie wiedziałam. A teraz mogę Ją odwiedzać tylko na cmentarzu przy ul. Bujwida. Szczęść Wam Boże Siostry, życzę wiele powołań do apostolskich dzieł , które Pan Wam przeznaczył do posługi.

  • Grajewska 04.10.2022

   Szcześć Boże . Poszukuję siostry elżbietanki o nazwisku Grajewska urodzona Żnin o. Hieronim Grajewski m. Apolonia z d. Drabik.

   Ewa Masłek tel.504 769 575

Komentarze zostały zamknięte.

TRANSLATE