Czwarty dzień Kapituły Prowincjalnej-Wniebowstąpienie Pańskie

Czwarty dzień Kapituły Prowincjalnej rozpoczęłyśmy Mszą św. z Jutrznią wraz ze Wspólnotą Domu Prowincjalnego. W tym dniu obchodziliśmy również Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ksiądz Kapelan w homilii wychodząc od słów Jezusa „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię”, przypomniał nam, że Bóg szuka każdego człowieka, dlatego posłał swego Syna, aby odszukał to, co zginęło. Jezus posłał z tą misją swoich uczniów. Dziś posyła i nas, abyśmy również szukali tych, którzy pogubili się na drogach życia. Mamy więc iść i szukać. Niech dzisiejsza Uroczystość napełni nas zrozumieniem naszych zadań.

Zobacz zdjęcia…

Mimo,że to Dzień Pański, to spędziłyśmy go bardzo pracowicie na dyskusjach w grupach roboczych nad Uchwałą i Statutami oraz Statutem Prowincji Wrocławskiej, a także sugestiami i propozycjami nadesłanymi przez Siostry z Prowincji.. Wysłuchałyśmy też bardzo głębokiej konferencji wygłoszonej przez Siostrę Przełożoną M. Joannę Miśko na temat: kultu Najświętszego Serca Jezusowego, jako dziedzictwa przekazanego przez nasze Matki Założycielki.

Wieczorem uczestniczyłyśmy w rekreacji z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Postulantki wraz ze wspólnotą Sióstr Domu Prowincjalnego złożyły Matce Generalnej życzenia oraz przedstawiły program artystyczny. Wspólne, radosne spotkanie zakończyłyśmy dziesiątką różańca oraz Apelem Jasnogórskim.

Udostępnij:
TRANSLATE